DSC_5990

Power Plate

Cvičení na Power Plate si zaslouží zvláštní pozornost nejen pro kvality skvělého revolučního přístroje, ale také pro výsledky, které prostřednictvím něho lze dosáhnout.

Vibrační plošina Power Plate za pomocí vibrací vytváří odlišné prostředí, než na jaké jsme zvyklí z obvyklých tréninků. Efektivní trénink trvá pouze 30 minut a zapojí se při něm 95% svalových vláken, které jsou nuceny rychleji pracovat, reflexivně se stahovat a roztahovat. Kromě vyhledávaných benefitů jako redukce hmotnosti, tvarování postavy, odstranění celulitidy, zlepšení flexibility, rovnováhy a koordinace, zrychlení cirkulace krve a podpora kardiovaskulárního systému se Power Plate využívá také na rehabilitaci, masáže, zotavení se a regeneraci. Ze zdravotního hlediska je dokázáno, že pozitivně ovlivňuje proces přeměny kostí a růst kostní tkáně což přispívá k boji proti osteoporóze.

Na stroji lze uplatňovat více druhů cvičení s nekonečnými možnostmi a variacemi, kde si každý přijde na své. Využití je neomezené a vhodné pro všechny. Power Plate je oblíbený u vrcholových sportovců a též vhodný pro cvičení po porodu, pro seniory a osoby se zdravotním postižením.

Důležité je také zmínit kontraindikace, při kterých se na Power Plate nedoporučuje cvičit:
Těhotenství
Kardiovaskulární onemocnění
Čerstvé rány po operaci nebo chirurgickém zákroku
Syntetické/umělé klouby
DVT/Hluboká žilní trombóza
Akutní kýla/onemocnění plotýnek / spondylolysis
Těžká cukrovka
Epilepsie
Akutní onemocnění nebo zánětlivé procesy
Těžké migrény
Použití kardiostimulátoru
Nádorové onemocnění
Nedávno aplikované nitroděložní tělísko, kovové čepy, šrouby
Potíže se sítnicí / disfunkce sítnice